Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών

Κύπελλο ανδρών: Έγινε επανάληψη στην κλήρωση ύστερα από λάθος της ΕΟΚ-Πρώτο ντέρμπι στα ημιτελικά!

Απίστευτο και όμως Ελληνικό η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδα πραγματοποιήθηκε και δεύτερη φορά ύστερα από λάθος των ανθρώπων της ΕΟΚ.

Στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές, που θα διεξαχθούν 4, 8, 11 και 15 Σεπτεμβρίου, θα αγωνιστούν οι ομάδες της Α2 και όποια τα καταφέρει θα μπει στη Β’ Φάση, όπου συμμετέχουν οι ομάδες που τερμάτισαν στις θέσεις 7-13 της περσινής Stoiximan Basket League μαζί με αυτές που ανέβηκαν, δηλασή τον Ολυμπιακό και τον Απόλλωνα Πάτρας.

Η Β’ Φάση περιλαμβάνει δύο αγωνιστικές, που θα γίνουν σε δύο αγωνιστικές, 18 και 22 Σεπτεμβρίου, για να προκύψουν οι δύο ομάδες που μαζί με τις έξι που τερμάτισαν στην πρώτη εξάδα του περασμένου πρωταθλήματος θα μπουν στη Γ’ Φάση, δηλαδή τα προημιτελικά.

Τα προημιτελικά, τα ημιτελικά και ο τελικός θα γίνουν τελικά σε μια εβδομάδα, 16, 18 και 20 Φεβρουαρίου του 2022.

Α’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Σάββατο 4/9/2021

  1. Ψυχικό – Πανερυθραϊκός
  2. Τρίτων – Μαρούσι
  3. Αμύντας – Παγκράτι
  4. Φίλιππος Βέροιας – Καρδίτσα
  5. Ελευθερούπολη – Καβάλα
  6. Αγρίνιο – Χαρίλαος Τρικούπης
  7. Οίακας Ναυπλίου – Κόροιβος

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 8/9/2021

  1. Δάφνη Δαφνίου – Νικητής Α2
  2. Νικητής Α3 – Νικητής Α1
  3. Νικητής Α4 – Νικητής Α5
  4. Νικητής Α7 – Νικητής Α6

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 11/9/2021

  1. Νικητής Α9 – Νικητής Α11
  2. Νικητής Α8 – Νικητής Α10

Α’ Φάση – 4η Αγωνιστική – Τετάρτη 15/9/2021

  1. Νικητής Α13 – Νικητής Α12

Β’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Σάββατο 18/9/2021

  1. Ιωνικός – Απόλλων Πατρών
  2. Κολοσσός Ρόδου – Ολυμπιακός
  3. Λάρισα – Άρης
  4. Νικητής Α14 (Ομάδα της Α2) – Ηρακλής

Β’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 22/9/2021

  1. Νικητής 15 (Ιωνικός – Απόλλων Πατρών) – Νικητής 17 (Λάρισα – Άρης)
  2. Νικητής 18 [Νικητής Α14 (Ομάδα της Α2) – Ηρακλής] – Νικητής 16 (Κολοσσός Ρόδου – Ολυμπιακός)

Προημιτελικοί Αγώνες – Τετάρτη 16/2/2021

  1. Νικητής Α20 [Νικητής 18 [Νικητής Α14 (Ομάδα της Α2) – Ηρακλής] – Νικητής 16 (Κολοσσός Ρόδου – Ολυμπιακός)] – Νικητής Α19 [Νικητής 15 (Ιωνικός – Απόλλων Πατρών) – Νικητής 17 (Λάρισα – Άρης)]
  2. Προμηθέας – ΠΑΟΚ
  3. ΑΕΚ – Περιστέρι
  4. Παναθηναϊκός – Λαύριο

ΣΧΟΛΙΑ

Δημοφιλείς Ειδήσεις

To Top
Country »