Β Εθνική Ανδρών

Β΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

basket.gr

Το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών συνεχίστηκε με τις αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής. Δείτε τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παγκράτι-Ηλυσιακός ΑΝΑΒΟΛΗ

Εθνικός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 78-64

Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δαφνίου78-77

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Μίλων 72-82

ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια (22/1)
Μύκονος-Αχαγιά 82 (22/1)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Εθνικός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 78-64

Διαιτητές: Κούλης Χαρ.-Τεφτίκης-Λεβεντάκος (Δραμεσιώτης)

Δεκάλεπτα: 18-23, 39-35, 55-49, 78-64
Εθνικός (Χούμπαυλης): Μέξης 16, Ρουκάς, Σταματίου 19 (1), Γκαβασιάδης 5, Ιωάννου 9 (1), Καραφαντής 6 (2), Βαθρακοκοίλης 4, Καρυστινός 7 (1), Ολύμπιος 3 (1), Ραπτόπουλος, Αρκουμάνης 9 (3), Καπερώνης
ΕΦΑΟΖ (Βλάχος): Κιατίπ, Μαργκόπιν, Καρελλάς, Μαγκουνής 9 (1), Οικονόμου 11, Γκίκας 6, Σοφρωνάς 5, Φίλλιπας 2, Ροζακέας 7 (1), Αβδάλας 3(1), Ευσταθιάδης 4, Καππής 17

Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δ. 78-77

Διαιτητές: Αναστασίου-Ορφανός Ιορδ.-Καλογριάς (Παππάς)

Δεκάλεπτα: 22-17, 43-35, 62-54, 78-77

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Τσορμπατζόγλου 7(1), Σπυρόπουλος 2, Σαξιώνης 6(1), Φουντάς 16(2), Μπαρμπαρής 12(1), Μπέλλας 5(1), Πανουσόπουλος Κ. 2, Δουρουντούς 8(1), Τσιουμπρής 20, Σταθάκης, Κοσμίδης, Κουτσούμπας

Δάφνη Δαφνίου (Στρατικόπουλος – Πέτρουλας): Γκάτζο 4, Καρακεχαγιάς 6(1), Δελίδης 10(2), Παπαδόπουλος 9, Λιαράκος 2, Μήτσου 8, Βεσκούκης 8(2), Μέσκι 6, Μιχάλογλου 24(2), Κατσένος, Ρερρές, Μανιάς

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Μίλων 72-82

Διαιτητές: Παντελίδης-Χαϊνά-Μπαβέλας (Θεοδοσόπουλος)

Δεκάλεπτα: 20-30, 38-50, 53-65, 72-82

Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος, Βαλάης, Πλώτας 9, Γιαννικόπουλος 7, Νιφόρας 13, Θανόπουλος 16 (3), Παπαφωτίου 16 (3), Γκάτζιος 2, Κέκερης, Χριστόπουλος 2, Λυμπέρης 7 (1), Ευστρατιάδης

Μίλων (Καραγιάννης): Τσρνιτς 12 (2), Χατζηκυριάκος 1, Ανέστης 1, Εζιάκα 9 (1), Μοτσενίγος 10 (3), Δομπρογιάννης 5, Χριστόπουλος 3 (1), Μαλούκος 6, Χατζηλεοντής, Ζούμπος 4, Δημάκος 31

Βαθμολογία

(σε 14 αγώνες)
1.Μίλωνας 28 (14-0)
2.Μύκονος 24 (11-2)
3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια 22 (9-4)
4.Εθνικός Πειραιά 22 (8-6)

————————————–
5.Αίολος Αγυιάς 21 (7-7)
6.Ένωση Ίλιου 19 (5-9)

————————————–
7.Παγκράτι 18 (6-6)
8.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 18 (5-8)
9.Δάφνη Δαφνίου 18 (4-10)
10.Ηλυσιακός 17 (4-9)

————————————–
11.ΝΕΟΛ 17 (4-9)  
12.Αχαγιά 82 16 (3-10)  

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Κυριακή 22/1

Παν. Χανιώτη 12.00 Μύκονος-Αχαγιά 82 Φασόλη-Κιουλάφας-Μαυρέλης (Κουνάνης)

Ληξουρίου 14.00 ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Κουτσοδήμος-Γεράνιος-Μακρόπουλος (Κουνάνης)

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 28/1)

Ηλυσιακός-Εθνικός

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ένωση Ιλίου

Δάφνη Δ.-ΝΕΟ Ληξουρίου (29/1)

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΑΟ Μυκόνου

Μίλων-Αχαγιά ‘82

Αίολος Αγυιάς-Παγκράτι

2ος Όμιλος
Αποτελέσματα

Έσπερος-Πεύκη ΑΝΑΒΟΛΗ

Πρωτέας Βούλας-Π. Φάληρο ΑΝΑΒΟΛΗ

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Δούκας 59-78

ΑΟΚ Χανιά-Πανελευσινιακός 43-94

Πανιώνιος-Διαγόρας Ρόδου 105-56

ΟΦΗ-Αιγάλεω (22/1)

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Δούκας 59-78

Διαιτητές: Μπούκας-Σπυρόπουλος-Χρηστίδης Ηλ. (Κυριόγλου)

Δεκάλεπτα: 12-18, 16-20, 15-24, 16-16

Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός): Ιωάννου 17(1), Μοσχοβίτης 2, Στεργίου 4, Πετροδημόπουλος, Μανούσος 19(1), Χατζηνικόλας 15 (1), Μοίρας 3,Καρακώστας 2, Κασιούμης, Γιακουμής.

Δούκας (Σορώτος): Μουάτσος, Μαραγκόπουλος, Στεργίου 14 (1), Κοψιάς 13(2), Μιχαήλ 4, Παπανδρέου 2, Λίβανος 5, Σωτηράκης 13, Μαλτέζος 12(1), Λάκκας 7, Τσιτσιγιάννης 8(1).

ΑΟΚ Χανιά-Πανελευσινιακός 43-94

Διαιτητές: Αργυρούδης-Σκανδαλάκης-Αυγερινός (Πετράκης Νεκτ.)

Δεκάλεπτα: 12-13, 18-38, 37-56, 43-94

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Γρηγοριάδης 2, Μακρίδης, Σκέμπι 2, Αλεξίου 1, Κουπλάκης 5 (1), Καλλιπολίτης, Ιωακειμίδης 3, Τασιούδης 8, Κουτσαντωνάκης 4, Πρέλεβιτς 14, Παλαιοκρασσάς 4.

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 10 (2), Κατσανεβάκης 5, Καρακατσάνης 8, Ντακούλιας 13 (3), Καράμπελας 4, Κρασάκης, Σταμέλος 11, Λεκάκης 5, Παπαφλωράτος 11 (2), Ρεκουνιώτης 11, Μανωλάτος 4 (1), Δενδρινός 11 (3).

Πανιώνιος-Διαγόρας Ρόδου 105-56

Διαιτητές: Μαρίγλη-Ξυλάς-Καραμπιτσάκος (Ελευθεριάδης Γ.)

Δεκάλεπτα: 25-18, 58-37, 85-48, 105-56

Πανιώνιος (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος 11, Παπαδιονυσίου Γ., Λάζαρης 4, Παπαδιονυσίου Σ. 5(1), Αντωνάκης 9, Σαχπατζίδης 12(2), Μάντζαρης 13(3), Σταθόπουλος 8, Χάλαρης 6, Καραΐσκος 7, Τρύφωνας, Βεργίνης 30(6)
Γ.Σ. Διαγόρας (Κουταλιανός): 
Ιορδάνογλου, Μπόζιτς 2, Καράβας 3(1), Μαρουλλάκης, Παρδακάς, Γκίνος, Πιλκούδης 5, Χρύσης 11(1), Σκλήβας 4, Μητσού 15(5), Ελαμέ 16, Μιρόσαβιτς

Κυριακή 22/1

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-Αιγάλεω Αναστόπουλος-Λογοθέτης-Ελ Ανύ (Ναλετάκης Γιάν.)

Βαθμολογία

(σε 14 αγώνες)

1.Πανιώνιος 28 (14-0)
2.Πανελευσινιακός 25 (12-3)
3.Παλαιό Φάληρο 22 (9-4)
4.Πρωτέας Βούλας 21 (9-3)

————————————-
5.ΑΕΝ Κηφισιάς 21 (7-7)
6.Αιγάλεω 20 (7-6)

————————————-
7.Διαγόρας Ρόδου 19 (5-9)
8.Έσπερος Καλλιθέας 18 (5-8)
9.ΟΦΗ 18 (5-8)
10.Δούκας 18 (5-8)

————————————
11.Πεύκη 16 (3-10)
12.ΑΟΚ Χανιά 14 (0-14)  

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι άουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 28/1)

Πεύκη-Πρωτέας Βούλας

Π. Φάληρο-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Δούκας-ΟΦΗ (29/1)

Αιγάλεω-ΑΟΚ Χανιά

Διαγόρας Ρόδου-Πανελευσινιακός (29/1)

Πανιώνιος-Έσπερος

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ολυμπιακός Β.-Δόξα Λευκάδας 53-80

Πρωτέας Γρ.-Φίλιππος Βέροιας 75-86

Ναύαρχος Βότσης-Έσπερος ΓΣ Λαμίας 67-84

Αναγέννηση Κ.-Νίκη Βόλου 72-73

Ρεπό: Τρίκαλα Basket, Βίκος Ιωαννίνων

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας 53-80

Διαιτητές: Δέλλας-Αθανασιάδης Βλ.-Μιχέλης (Τσιργούλας)

Δεκάλεπτα: 16-20, 27-42, 39-61, 53-80

Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης Ν.): Παναγής, Στεφόπουλος, Παπαδούλης, Παρασχάκης, Γουάμπα 27(2), Νίκολης 14(2), Μπουντούρης Κ., Δημητρόπουλος, Λοοδότης 15(1), Μπουντούρης Σ. 3.

Δόξα Λευκάδας (Καλαμπάκος): Μάνα, Σταματέλος 2, Αργυρός 2, Βακουφτσής 9, Ντόβας 4, Μάλφας, Τζόλος 14(1), Βαγενάς 13(1), Χείλαρης 17, Μανάκας 7, Βούγιοβιτς 12.

Πρωτέας Γρ.-Φίλιππος Βέροιας 75-86

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Σελεβός-Κανελλίδης (Μπαταούλα)

Δεκάλεπτα: 15-14, 39-36, 59-61, 75-86

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κεραμάρης, Μόρας 12(2), Κλωναράς 14(2), Αναστασόπουλος 19(2), Παλάσκας, Πέντιτς 10(2) Μαραβέγιας 4, Κουρέπης 16(2), Ασλανίδης, Ζήμπρας.

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 17(4), Ιγλέζος, Καραγιώργος 4, Ελευθεριάδης 36(3), Ξενιτίδης 7(1), Γκάντζος 14(1), Κωνσταντινίδης 4, Μπένας 4(1).

Ναύαρχος Βότσης-Έσπερος ΓΣ Λαμίας 67-84

Διαιτητές: Ντούρας-Νέδογλου-Ισιγώνης (Θεοδώρου)

Δεκάλεπτα: 19-30, 40-48, 42-67, 67-84

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος 12 (1), Χαβαλές, Νταής, Γκίζης 6, Βλασσόπουλος 6 (2), Αγριόπουλος 8 (2), Παππάς 10, Μαυροχωρίδης 7, Κυρατζής 2, Ψάλτου, Μερκούρης 2, Καραγεώργος 14.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος 8 (1), Βαζούκης 8 (1), Κολοβός, Τζόρτζεβιτς 21, Μπακέας 3 (1), Αργύρης, Τεπετίδης 9, Πελεκούδας 2, Προδρόμου 8, Παπαδάκης 15 (3), Μαντίκος 8 (2).

Αναγέννηση Κ.-Νίκη Βόλου 72-73

Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου Γ.-Λυγούρας (Μανάσης)

Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων, Τρίκαλα Basket

Βαθμολογία

(σε 14 αγώνες)
1.Έσπερος Λαμιας 22 (10-2)
2.Βίκος Ιωαννίνων 20 (9-2)
3.Νίκη Βόλου 20 (8-4)
4.Τρίκαλα Basket* 19 (9-1)

——————————————
5.Δόξα Λευκάδας* 19 (8-3)
6.Φίλιππος Βέροιας 19 (7-5)

—————————————–
7.Αναγέννηση Καρδίτσας* 14 (3-8)
8.Ναύαρχος Βότσης* 13 (2-9)
9.Πρωτέας Γρεβενών 13 (1-11)
10.Ολυμπιακός Βόλου 12 (0-12)

*Ο ΑΓΣΙ αποχώρησε από το πρωτάθλημα
*Έχουν κάνει το ρεπό τους
*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 28/1)

Νίκη Βόλου-Τρίκαλα Basket

Εσπερος Λαμίας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Φίλιππος Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών

Βίκος Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πολύγυρος-Γέφυρα 38-76

Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός 69-74

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Ευκαρπία 79-65

ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης (24/1)

ΔΕΚΑ-Σταυρούπολη (25/1)

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πολύγυρος-Γέφυρα

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Ντόντης-Κλεπουσνιώτου (Θωμόπουλος)

Δεκάλεπτα: 7-13, 16-33, 27-55, 38-76

ΑΟ Πολυγύρου (Μπιτζάνης): Σμυρλής 8(1), Γαϊτάνης 4, Σαμαράς, Καναράς 5, Παντελεήμων 2, Παπαδόπουλος 12(1), Χατζηλάμπρου, Αρχοντακάκης 2, Τσοπουρίδης 3, Φουρκιώτης.

ΜΓΣ Γέφυρας (Τζιβάνης): Κελεσίδης 3(1), Φόρογλου 6(2), Χρυσόπουλος 16(4), Σιώπης 12(4), Ζεϊμπεκης 2, Κουτουξίδης 15(3), Αλευρίδης 7(1), Καλαϊτζίδης 3(1), Οκλαλιώτης, Λαζάρου 4, Στράτος 12.

Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός 69-74

Διαιτητές: Λόρτος-Κοντογιάννης-Αναστασιάδης Β. (Παραλυκίδης)

Δεκάλεπτα: 25-24, 42-40, 59-59, 69-74

Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης-Σίμος): Ταζόπουλος 11(1), Καζαντζής 4, Χρυσανθάκης 13(1), Μάρουσιτς, Φυλάκης 3(1), Γκέλιος 8(1), Καμαριώτης 10(2), Λογοθέτης 11, Ανδρέου, Γκοτζαμανίδης 9(1).

Μακεδονικός (Γεροφώτης-Φωτιάδης): Αμπαράς 11(2), Παπασάβογλου Αρ., Στρυβάκης, Τραπεζάνογλου 2, Γαλανίδης 15(3), Χατζημιχαηλίδης 13(2), Φλιάτης Ι. 2, Φλιάτης Γ. 11,  Κόκκιος 2, Τσακαλέρης 18.

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Ευκαρπία

Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ.-Τσάνταλη-Κωνσταντινέλλης (Φωτιάδης)

Τρίτη 24/1

Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Θεοδωρίδης (Δροσόπουλος)

Τετάρτη 25/1

11ο Δημ. Ευόσμου 19.00 ΔΕΚΑ-Σταυρούπολη Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Γρ.-Κώνης (Τοζακίδης)

Βαθμολογία

(σε 14 αγώνες)
1.Μακεδονικός 23 (10-3)
2.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 22 (9-4)
3.ΚΣ Γέφυρας* 21 (9-3)
4.Πανσερραϊκός 21 (9-3)

———————————————-
5.Ερμής Λαγκαδά 21 (8-5)
6.Λεύκιππος Ξάνθης 20 (8-4)

———————————————
7.ΧΑΝΘ 17 (5-7)
8.ΔΕΚΑ* 16 (5-6)
9.Σταυρούπολη ΕΚ 16 (4-8)
10.ΠΣ Ευκαρπίας 14 (1-12)

———————————————
11.ΑΟ Πολυγύρου 13 (0-13)

* Έχουν κάνει το ρεπό τους
*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
***Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 28/1)

ΠΣ Ευκαρπίας-ΔΕΚΑ

Λεύκιππος Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Μακεδονικός-ΧΑΝΘ

ΜΓΣ Γέφυρας-Ερμής Λαγκαδά

Πανσερραϊκός-ΑΟ Πολυγύρου

Ρεπό: Σταυρούπολη ΕΚ

ΣΧΟΛΙΑ

Δημοφιλείς Ειδήσεις

To Top
Country »