Β Εθνική Ανδρών

Β’ Εθνική: Απίστευτος Πανιώνιος-Όλα τα αποτελέσματα 

Γεμάτο πρόγραμμα είχαμε και στη Β’ Εθνική το Σάββατο (26/11), εκεί όπου ξεχώρισε, μεταξύ άλλων, η εμφάνιση του Πανιώνιου στα Χανιά. 

Όσο εύκολο και να ήταν το έργο του Πανιωνίου στα Χανιά, απέναντι στην, ουραγό, ομώνυμη ομάδα, δε μπορούμε να μην παραλείψουμε το τελικό σκορ. Η φοβερή εμφάνιση των “κυανέρυθρων”, που έφερε την επικράτηση με 58-123, δεν μπορεί, άλλωστε, να μείνει απαρατήρητη.

Αήττητη, σε 8 παιχνίδια, η ομάδα της Νέας Σμύρνης, στο δεύτερο όμιλο, κάτι που ισχύει, τόσο για τον Μίλωνα στον πρώτο όμιλο, όσο και για τον Έσπερο Λαμίας στον τρίτο

Τα αποτελέσματα και οι αγώνες της 8ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών:

1ος όμιλος
Αποτελέσματα

Αχαγιά 82-Ηλυσιακός 54-49

Φανάρια Νάξου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 96-84

Δάφνη Δαφνίου-Μίλων 54-74

Μύκονος-Αίολος Αγυιάς (27/11)

ΝΕΟ Ληξουρίου-Παγκράτι (27/11)

Ένωση Ιλίου-Εθνικός 65-74

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αχαγιά 82-Ηλυσιακός 54-49

Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Ρίζος-Καρακωνσταντόπουλος (Πίγκας)

Δεκάλεπτα14-10, 31-18, 35-37, 54-49

Αχαγιά 82 (Θ. Λιόνας): Οικονομόπουλος 15 (2), Μάρκοβιτς 2, Νεόφυτος 15 (1), Βλαδίτσης 4, Στάθης 5, Καλογιάννης 4, Μπουρδάνος 2, Φραντζής 8 (2), Τάρναρης. Ηλυσιακός (Σταθούλης): Αϊβαζίδης 4, Θεοδωρίτσης 3 (1), Φώτσης 13, Δοξάκης 7 (1), Στασινόπουλος 13, Γραμματίκας 6 (1), Κωστόπουλος 3 (1), Κουτσοκώστας, Τσάμης

Ένωση Ιλίου-Εθνικός 65-74

Διαιτητές: Αναστασίου – Δελαγραμάτικας – Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 14-18, 35-34, 52-52, 65-74

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Σταθάκης 4, Δαρμής 6(1), Σαξιώνης (61), Φουντάς 6(2), Πανουσόπουλος Θ. 3, Μπαρμπαρής 15(2), Σπυρόπουλος 7, Μπέλλας 5, Δουρουντούς 6, Τσιουμπρής 7, Κοσμίδης, Κοντούλης

Εθνικός Π. (Χούμπαυλης – Λιτόπουλος): Ρούκας 1, Σταματίου 8, Γκαβασίδης 14, Ιωάννου 17(2), Βαθρακοκοίλης 2, Καρυστινός 14(1), Παπουτσής 16(4), Καππής 2, Καραφαντής, Ολύμπιος, Χρήστου, Καπερώνης

Βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Μίλωνας 16 (8-0)
2.Εθνικός Πειραιά 13 (5-3)
3.Μύκονος 11 (5-1)
4.Αίολος Αγυιάς 11 (4-3)
5.Παγκράτι 11 (4-3)
6.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια 11 (4-3)
7.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 10 (4-2)
8.Ηλυσιακός 10 (2-6)
9.Ένωση Ίλιου 10 (2-6)
10.Δάφνη Δαφνίου 10 (2-6)
11.Αχαγιά 82 9 (2-5)  
12.ΝΕΟΛ 7 (1-4)

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα play off ανόδου. Οι δύο νικήτριες θα αναμετρηθούν με τις δύο αντίστοιχες νικήτριες του 2ου Ομίλου για τις θέσεις ανόδου.

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα play out, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

Ηλυσιακός-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια (4/12)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Δάφνη Δαφνίου

Μίλων-Ένωση Ιλίου

Αίολος Αγυιάς-Αχαγιά 82

Παγκράτι-Μύκονος

Εθνικός-ΝΕΟ Ληξουρίου (4/12)

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πανελευσινιακός-Πεύκη 88-68
Αιγάλεω-Π. Φάληρο 80-82
Δούκας-Διαγόρας Ρόδου 76-86
ΑΟΚ Χανιά-Πανιώνιος 58-123
ΟΦΗ-Έσπερος Καλλιθέας 69-74
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πρωτέας Βούλας 68-74

Οι αγώνες αναλυτικά:

Δούκας-Διαγόρας 76-86

Διαιτητές: Μακρόπουλος-Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα: 21-24, 36-47, 55-65, 76-86
Α.Σ.Ε. Δούκας (Σορώτος): 
Μαραγκόπουλος 3(1), Στεργίου 14(1), Κοψιάς 16, Μουμπάρακ 11(1), Λιβανός 7, Χατζής 11(2), Λάκκας 9(1), Τσιτσιγιάννης 5
Γ.Σ. Διαγόρας (Βλαχοδήμος): 
Χατζηγεωργίου 6(2), Ιορδάνογλου 11(1), Μπόζιτς 5, Καράβας 3(1), Μαρουλλάκης, Παρδακάς 17(1), Πιλκούδης 9, Χρύσης 20(4), Σκλήβας 15, Μητσού

ΑΟΚ Χανιά – Πανιώνιος 58-123

Διαιτητές : Αποστολίδης Β.-Κιουλάφας-Χρηστίδης Ηλ. 

Δεκάλεπτα: 10-34, 26-67, 44-99, 58-123

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Ρομπολάκης 6 (1), Γρηγοριάδης 2, Μακρίδης, Πατεράκης 11 (3), Αλεξίου 5, Κουπλάκης 7 (1), Ιωακειμίδης, Κατράνας 6 (2), Τασιούδης 10 (1), Κουτσαντωνάκης, Πρέλεβιτς 8 (1), Καμπάκας 3 (1)

Πανιώνιος (Ταυρόπουλος): Γ. Παπαδιονυσίου 17 (2), Λάζαρης 17, Ε. Παπαδιονυσίου 12 (4), Αντωνάκης 8 (1), Σαχπατζίδης 15, Σταθόπουλος 15 (5), Τζουγκαράκης 15, Κονσούζογλου 4, Τρύφωνας 10, Χρήστου 2, Βεργίνης 8 (2).

ΟΦΗ – Έσπερος Καλλιθέας 69-74

Διαιτητές: Μπούκας-Κούλης Χ.-Ξυλάς (Μπορμπαντωνάκης)

Δεκάλεπτα: 21-25, 38-42, 54-57, 69-74

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μποχωρίδης 7, Μπουλάτοβιτς 11(2), Τσερκιτζόγλου , Μηλαθιανάκης, Πέτρου, Μαρτίνα, Πρωτογεράκης 5, Λιανός 23(2), Σταμπούλης 19(1), Αναστασάκης , Πάλλης 4, Θεοδωρίδης.

Έσπερος Καλλιθέας (Δάγλας): Λιούνης 6, Αγγελόπουλος 10, Αδαμόπουλος 25(5), Κριζέας 3(1), Κατσουλάκος 6(2), Καπρής, Γκαγκαλούδης 20(3), Τσολάκης 4, Κρεμμύδας, Κολιός

Α.Ε.Ν.Κ. -Πρωτέας Βούλας 68-74

Διαιτητές: Σκαλτσής, Βελέντζας, Σκουλαρικης

Δεκάλεπτα: 17-18, 13-21, 18-22, 20-13

Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός): Ιωάννου 17(1), Μοσχοβίτης, Στεργίου, Πετροδημόπουλος 5(1), Μανούσος 16, Χατζηνικόλας 6, Μοίρας 4, Γιακουμής, Καρακώστας 4, Κασιούμης 16

Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Δενδρινός 3, Τσακναρίδης, Κυριλής 10(2), Καραμαλέγκος Ι. 12(2), Ματσάγκος 5, Γάργαλης 9(1), Σκορδας 12, Βεσκούκης 11(1), Καραμαλέγκος Η. 10(2), Βιζνιέφσκι 2.

Η Βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Πανιώνιος 16 (8-0)

2.Πανελευσινιακός 15 (7-1)
3.Πρωτέας Βούλας 14 (6-2)
4.Αιγάλεω 13 (5-3)
5.Παλαιό Φάληρο 13 (5-3)
6.Δούκας 11 (3-5)
7.ΟΦΗ 11 (3-5)
8.Διαγόρας Ρόδου 11 (3-5)
9.ΑΕ Ν. Κηφισιάς 10 (3-4)
10.Έσπερος Καλλιθέας 10 (2-6)
11.Πεύκη 9 (2-5)
12.ΑΟΚ Χανιά 8 (0-8)

 *Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα play off ανόδου. Οι δύο νικήτριες θα αναμετρηθούν με τις δύο αντίστοιχες νικήτριες του 1ου Ομίλου για τις θέσεις ανόδου.

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα play out, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

Πεύκη-Αιγάλεω

Π. Φάληρο-Δούκας

Διαγόρας Ρόδου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Πανιώνιος-Πανελευσινιακός

Έσπερος Καλλιθέας-ΑΟΚ Χανιά

Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ (4/12)

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας 84-82

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 64-87

Τρίκαλα Basket-Βίκος Ιωαννίνων 75-74

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 87-52

Ναύαρχος Βότσης-Πρωτέας Γρεβενών 78-69

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 64-87

Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου-Λυγούρας

Δεκάλεπτα: 14-26, 35-43, 47-69, 64-87

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Ντούτσης, Κοντός, Κολότσιος 9(3), Τσατάλας 14(1), Τσόλης, Ζαφειρούδης 17(3), Ντούμας, Τριπολίδης 5(1), Καραθανάσης 3, Τζιφάκης 2, Στεφάνου 14(4) 

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης-Βαφειάς): Μάνα 2, Χείλαρης 15(2), Αργυρός, Βακουφτσής 9(1), Ντόβας 3(1), Τσιαβές 18(2), Μάλφας, Μανάκας 26, Αδαμόπουλος 7, Βαγενάς 7.

Τρίκαλα Basket-Βίκος Ιωαννίνων 75-74

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδης-Πράττος

Δεκάλεπτα: 22-22, 38-37, 57-49, 75-74

Tρίκαλα Basket (Φόρος): Μήνου 12(4), Κολότσιος 3, Παπαχρήστος 16(2), Μπαζούκης 2, Μοσχόπουλος, Ράπτης 14, Μπουργανός 5(1), Τριανταφύλλου 3(1), Ψύρρας 3(1), Δέσπος 9, Βαβάτσικος 8, Νέσσης.

Βίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος): Αναγνωστάκης 20(6), Μαυρογιάννης 8(2), Ιωανανίδης 2, Τσιλούλης 16(1), Πάτρας 6(1), Καλαμπάκας 21(2), Σταυρόπουλος 1, Δήμος, Αντωνίου, Λαμπρόπουλος, Βράκας, Κοτσάνος

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 87-52

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χρυσάφης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα:  29-20, 51-33, 75-41, 87-52

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογυιός, Πανταζής 4, Γεωργατζάς 16(2), Μαντίκος 15(2), Τσιώτας 6, Ζώρζος 11, Παπανικολόπουλος, Λαφτσίδης 17, Κακαβούλας 7(1), Καλλιάρας 8, Παπαποστολόπουλος 3(1), Ψήνας.

Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης Ν.): Στεφόπουλος, Παρασχάκης, Γουάμπα 17, Νταραντάνας, Νίκολης 30(1), Μπουντούρης Κ. 2, Δημητρόπουλος, Γιαννίκος 1, Μπουντούρης Σ. 2, Ντίαθ-Λούις.

Ναύαρχος Βότσης-Πρωτέας Γρεβενών 78-69

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 19-19, 27-35, 48-53, 78-69

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης-Σαράντης): Καραγιώργος 4, Γιανναράς 6(1), Καραϊσκάκης 13(2), Κυρατζής 3, Βλασσόπουλος 1, Γκίζης 17(2), Αγριόπουλος 9(2), Παπαδόπουλος 2, Κωφοτόλης, Μεσκούρης, Παππάς 15, Μαυροχωρίδης 8.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μόρας 9(1), Κλωναράς 11, Παλάσκας 17(3),  Καραγιάννης, Μαραβέγιας 13, Κουρέπης 7(1), Κατηρτζίδης 10, Ασλανίδης 2, Ζήμπρας.

Η βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Έσπερος Λαμιας 14 (7-0)

4.Τρίκαλα Basket 13 (6-1)

2.Βίκος Ιωαννίνων 13 (6-1)

3.Φίλιππος Βέροιας 13 (5-3)

5.Δόξα Λευκάδας 12 (5-2)

6.Νίκη Βόλου 12 (5-2)

7.Ναύαρχος Βότσης 11 (3-5)

8.Αναγέννηση Καρδίτσας 10 (2-6)

9.Πρωτέας Γρεβενών 8 (1-6)

10.Ολυμπιακός Βόλου 7 (0-7)

11.ΑΓΣ Ιωαννίνων 7 (0-7)

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου

Φίλιππος Βέροιας-Εσπερος Λαμίας

Πρωτέας Γρεβενών-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα Basket

Βίκος Ιωαννίνων-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: Ναύαρχος Βότσης

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ευκαρπία-Μακεδονικός 56-73

Σταυρούπολη-Γέφυρα 69-78

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 51-78

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Πολύγυρος 84-43

ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά 63-64

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΣ Ευκαρπίας-Μακεδονικός 56-73

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Σελεβός-Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-22, 30-40, 45-56, 56-73

ΠΣ Ευκαρπίας (Δαδάλας-Σταμίρης): Βογιατζής 5(1), Μουρατίδης 3(1), Κρίτσικας 10(1), Κόκκινος 4, Βάνης 10(2), Τσίγκας 9(1), Μούμογλου 2, Μπαδής 13(4), Καπλάνης, Παππάς, Κράσσι

Μακεδονικός (Γεροφώτης-Φωτιάδης): Αμπαράς 5(1), Παπασάβογλου Αρ. 2, Βακουφτσής, Στρυβάκης, Τραπεζάνογλου 7(1), Γαλανίδης 18(3), Χατζημιχαηλίδης 5, Φλιάτης Ι. 7, Φωταρούδης, Φλιάτης Γ. 11,  Κόκκιος 6, Τσακαλέρης 12

Σταυρούπολη-ΜΓΣ Γέφυρας 69-78

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Βασιλόπουλος-Αναστασιάδης Β.

Δεκάλεπτα: 13-21, 37-40, 58-63, 69-78

ΕΚ Σταυρούπολη (Νίκου-Παπαβασιλείου): Τζουβάρας, Μητρόπουλος 12(3), Βαρίτης, Φωτιάδης, Παπαδόπουλος-Δασκαλόπουλος 19, Χολέβας 14(1), Ντολόπουλος, Κουντουραντζόγλου 9(1), Λεπτοκαρίδης 15(3), Κυλαντωνίδης Π.

ΜΓΣ Γέφυρας (Τζιβάνης-Ντούλης): Κελεσίδης 11(2), Πολυμένης, Σαμαράς 7(1), Φόρογλου 2, Χρυσόπουλος 20(3), Σιώπης 10(2), Κουτουξίδης 17, Αλευρής, Καλαϊτζίδης 3(1), Λαζάρου 8.

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 51-78

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 16-24, 27-33, 47-57, 51-78

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης-Χατζηβρέττας): Τουλούπης 17(1), Καπετάκης 6, Τσιροπούλης Γ. 3(1), Τσιροπούλης Μ. 4, Θεογιάννης, Πατρίκης 8, Βαϊντερλής, Παλαμίδας, Καλαποθαράκος 4, Λιοτόπουλος 9.

Πανσερραϊκός (Κακιούζης-Κηρύκος): Αχτσής, Μιλόσεβιτς 4(1), Γρίψιος 31(7), Γεωργιανός 4, Χριστοδούλου 9, Κεραμάρης 6, Μάντζιος 12(4), Αποστολίδης, Ντίνος 8(2), Χατζόπουλος 4

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Πολύγυρος 84-43

Διαιτητές: Ντούρας-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 20-16, 41-20, 65-31, 84-43

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Μελετιάδης-Κουγιουμτζίδης): Γεωργίου 6, Τσιμερίκας Β. 2, Ματενίδης 3(1), Στεφανίδης 10, Τσιμερίκας Α. 2, Νώτης 19, Παπασάβογλου 4, Κιγμέτογλου 6, Μισαηλίδης 5, Χαραλαμπίδης 16(1), Χαρίτογλου 7(1), Δάρατζης 4

ΑΟ Πολυγύρου (Χατζόπουλος): Σμυρλής 5, Ζεϊμπέκης 16(1), Γαϊτάνης 2, Τσακλαγκάνος 5(1), Καναράς 2, Τσοπουρίδης, Καρακύργιος 4, Σταυριανόπουλος 8, Χατζηλάμπρου, Φουρκιώτης 1

Η βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Μακεδονικός 15 (7-1)

2.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 15 (7-1)

3.Λεύκιππος Ξάνθης 12 (5-2)

4.ΚΣ Γέφυρας 11 (5-1)

5.Πανσερραϊκός 11 (4-3)

6.Ερμής Λαγκαδά 11 (4-3)

7.ΧΑΝΘ 11 (4-4)

8.ΔΕΚΑ 9 (3-3)

9.Σταυρούπολη ΕΚ* 8 (1-6)

10.ΠΣ Ευκαρπίας 7 (0-7)

11.ΑΟ Πολυγύρου 7 (0-7)

* Λεύκιππος Ξάνθης, Ερμής Λαγκαδά, ΠΣ Ευκαρπίας, ΑΟ Πολυγύρου, Σταυρούπολη ΕΚ, Πανσερραϊκός, ΔΕΚΑ και ΚΣ Γέφυρας έκαναν το ρεπό τους

*ΚΣ Γέφυρας, ΔΕΚΑ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

* Έχουν κάνει το ρεπό τους

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

***Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

ΚΣ Γέφυρας-ΠΣ Ευκαρπίας

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

Ερμής Λαγκαδά-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

ΑΟ Πολυγύρου-ΔΕΚΑ

Πανσερραϊκός-Σταυρούπολη ΕΚ

Ρεπό: ΧΑΝΘ

ΣΧΟΛΙΑ

Δημοφιλείς Ειδήσεις

To Top
Country »